Techniczny język angielski

dla uczniów

Krótka charakterystyka kursu:

Program jest sprofilowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz kandydatów zainteresowanych rozpoczęciem studiów na kierunkach:

 • Mechanika i budowa maszyn
 • Zarządzanie i inżynieria produkcji
 • Inżynieria materiałowa
 • Inżynieria środowiska
 • Mechatronika
 • Robotyka
 • Inżynieria wodno-lądowa
 • Elektrotechnika
 • Elektronika i telekomunikacja
 • Inżynieria lotnicza i kosmiczna
 • Budownictwo
 • Informatyka

Uczestnictwo w zajęciach polecamy także osobom, które po ukończeniu szkoły planują rozpocząć dalszą edukację lub podjąć pracę poza granicami kraju w różnych dziedzinach techniki, między innymi: przemyśle, budownictwie, czy wyspecjalizowanych usługach.

Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych, ustalane są one z zainteresowanymi przy uwzględnieniu ich możliwości czasowych.

Jeśli jesteś zainteresowany, zadzwoń i umów się na jednorazowe bezpłatne uczestnictwo w wybranych zajęciach. Pamiętaj, najważniejsze jest to, by nie odkładać nauki języka na później. Zacznij już teraz i odkryj nowe możliwości, rozwijając swoją znajomość języka angielskiego ze szkołą English Forge.

Gdzie i kiedy?

ENGLISH FORGE – angielska kuźnia dla biznesu w Inkubatorze Technologicznym w Stalowej Woli

Nasze kursy odbywają się w świetnie wyposażonych pomieszczeniach Inkubatora Technologicznego w Stalowej Woli i prowadzone są wyłącznie z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu multimedialnego.

Zajęcia obywają się w następujących konfiguracjach czasowych:

 • Poniedziałek (ogólny język angielski – 60 min) i Środa (techniczny język angielski – 60 min)
 • Wtorek (ogólny język angielski – 60 min) i Czwartek (techniczny język angielski – 60 min)
 • Istnieje także możliwość stworzenia kursów weekendowych

Godziny odbywania się zajęć  ustalane są z zainteresowanymi i dostosowywane są one do ich możliwości czasowych. Zajęcia mogą odbywać się zarówno w godzinach pracy jak i w godzinach popołudniowych.

Jeśli jesteś zainteresowany, zadzwoń i umów się na jednorazowe bezpłatne uczestnictwo w wybranych zajęciach. Pamiętaj, najważniejsze jest to, by nie odkładać nauki języka na później. Zacznij już teraz i odkryj swoje nowe możliwości, rozwijając swoją znajomość języka angielskiego ze szkołą English Forge.

Oferowane poziomy zaawansowania:

 • Elementary (A1) – kurs dla początkujących (język angielski ogólny z elementami języka technicznego)
 • Pre-Intermediate (A1-A2) – poziom niższy średnio zaawansowany
 • Intermediate (B1) – poziom średnio zaawansowany

Korzyści

W nowej erze nieograniczonych perspektyw, w świecie pozbawionym granic warto zapewnić sobie możliwość studiowania w możliwie najlepszej uczelni wyższej w kraju lub za granicą, co w perspektywie czasu może przełożyć się na zwiększenie Twojej atrakcyjności na rynku pracy.

Za najlepszy przykład może posłużyć młoda stalowowolanka – Aleksandra Jaworska. Osiemnastoletnia Ola jest jedną z naszych kursantek, uczęszczającą na zajęcia z biznesowego języka angielskiego w celu przygotowania się do studiów za granicą.

Młoda adeptka szkoły językowej English Forge już kilka lat temu za swój cel obrała studiowanie na kierunku International Business w Szkocji, kwestią otwartą pozostawała jedynie uczelnia, w której miałaby ona studiować. Ola jednak nigdy nie ukrywała, iż jej największym marzeniem było podjęcie studiów na prestiżowym Uniwersytecie Edynburskim. Aby w ogóle móc studiować lub podjąć pracę na wyższych stanowiskach w krajach anglojęzycznych należy zaliczyć egzamin IELTS. Oczywiście, w celu pozytywnego zaliczenia egzaminu międzynarodowego  IELTS, który potwierdza zdolności językowe upoważniające do studiowania lub podjęcia pracy w krajach anglojęzycznych, Ola pobierała wcześniej lekcje prywatne u właściciela firmy English Forge – Kamila Ziarnowskiego. Zaliczenie egzaminu zostało potwierdzone świetnym wynikiem 7,5 punktów na 9 możliwych.

Następnie przeszliśmy do fazy sporządzania spersonalizowanego opisu przyszłego studenta (Personal Statement) jak i do przygotowania referencji nauczyciela-opiekuna na temat kandydata na studia (UCAS Reference). Przygotowanie tych dokumentów było wyjątkowo ważnym etapem, gdyż tak naprawdę od ich oceny i weryfikacji przez pracowników komisji rekrutacyjnych (Admissions Officers) zależy to, czy student w ogóle zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną w wybranym brytyjskim uniwersytecie.

Dokumenty zostały ocenione wysoko, gdyż początkiem lipca 2014 Ola została zaproszona na rozmowę. Sama rozmowa kwalifikacyjna dla Oli okazała się formalnością, gdyż nie miała ona najmniejszych problemów natury językowej, dzięki czemu przeszłą ją pozytywnie. Tym samym Aleksandra dostała się na wymarzoną uczelnię, Uniwersytet Edynburski, który sklasyfikowany jest na 17 miejscu w rankingu światowym – http://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2013 (dla porównania najlepszy polski uniwersytet – Uniwersytet Warszawski, uplasował się na dopiero 338 miejscu). Fakt,  że Charles Darwin  to absolwent Uniwersytetu Edynburskiego, jest chyba najlepszym dowodem, iż jest to światowej klasy, prestiżowa uczelnia.

Zdjęcia z Olą odbierającą certyfikat szkoły English Forge znajdziesz tu: https://englishforge.pl/galeria-zdjec/.

Ponadto, szkoła językowa English Forge zapewni Ci stały kontakt z językiem angielskim i znacznie poszerzy Twoją wiedzę nabywaną w szkole o jej techniczne aspekty. Pomoże Ci to uchronić się przed niewielką ilością godzin oraz dość niskim poziomem nauczania języka angielskiego, jaki jest oferowany jako dodatkowy fakultet na uczelniach wyższych w Polsce. Uczestnictwo w kursie technicznego języka angielskiego stanie się dla Ciebie wartością dodaną, która na przestrzeni lat wpłynie na Twoją konkurencyjność i atrakcyjność na rynku pracy.